Hospodina miluji; on slyší můjhlas, moje prosby, sklonil ke mně ucho. Po všechny své dny chci k němu volat.

Žalm 116,1-2
Důležité informace
Hledání odpovědí
Chceš vědět, kdo jsi a kam směřuje tvůj život? Jsi pánem svých názorů a postojů? Máš odvahu pokládat si těžké otázky, i když všichni kolem se chovají stádovitě? více ZDE
Nenechte si ujít

už je toho moc...

anička - 20:02 29.5.2011
co si myslíte o stvoření člověka? v bibli stojí:Hospodin Bůh pak z prachu a země zformoval člověka a do jeho chřípí vdechl dech života. Tak se člověk stal živou bytostí. Gen2,7
Druhý problém však je že ve škole se učíme že člověk pochází z opice.
tak prosím napište co si o tom myslíte.
a) člověka stvořil Bůh
b) jsme z opic
c)nevím jsem v tom strašně zamotaný
daag - 20:59 29.5.2011
Zajímavý dotaz, žel žijeme v ČR, kde se učí že člověk pochází z \\"z opice\\".
Např. v zemi za oceánem se už na školách učí obě teorie. U nás je však tento nápad zatím v \\"trenkách\\".
Já osobně bych se přikládal k variantě A, protože u druhé varianty (B) je stále spousta mezičlánků, které zatím nebyli objeveny, tudíž pro ně není důkaz. Víc Ti k tomu nepovím, protože se obávám, že svým názorem bych Ti ještě více zamotal hlavu.
Andrew - 23:44 29.5.2011
Sem rad ze to netrapi jenom me cetl sem spoustu knizek, a i videl spoustu dokumentarnich filmu a i videl celkem dost prednasek o tom, jak si nekteri vedci mysli, ze vzinkl zivot a i clovek...a vetsina si mysli ze musela existovat nejaka vyssi inteligence cili Buh nebo nejaky inteligentni plan. A uprimne te tedkonc lituju, protoze ted s tim muzes delat akorat to,ze si muzes myslet ze nas stvoril Buh ale pani ucitelka v pisemce bude chtit to,co ma napsano v osnovach...ale verim,ze jednou se to vsechno objasni
Elastička - 21:16 30.5.2011
Podle mě, člověk potřebuje daleko větší víru, aby uvěřil evoluční teorii, naž aby uvěřil tomu, že jsme Boží stvoření.
Když si třeba teoreticky představíme, že by před miliony lety vznikl úplnou náhodou z nějakých prvků první živej organismus, tak pak by člověk nutně musel uvěřit zázraku, že by ten superjednoduchej organismus hned nechcípnul a že by by se z něho jen tak vyvynul další jeho pokračovatel.
Já sem toho názoru, že se opici narodí opčátko a mamince miminko
Dawy - 14:04 10.6.2011
Já věřím Božímu popisu naší minulosti. Jednak proto, že jeho výklad se v dějinách nikdy neměnil - prostě byl u toho. A taky proto, že takto má můj život nesrovnatelně vyšší hodnotu a smysl - Bůh chtěl, abych tady byl.

A že tu je Evoluční teorie? Pro mě je to zejména TEORIE, kterou hájí lidé, kteří mají problém s přijetím Boží autority. Ať už k tomu mají důvod jakýkoli je mi jich líto a chci respektovat jejich strach z reality. Nebudu jim ji nutit proti jejich vůli. Často se však s nimi dá povídat, protože to bývají lidé kteří hledají pravdu o životě.

Třetí největší skupinou jsou ti co to neřeší. Říká to většina, tak to tak bude, ale v podstatě jim to je jedno. Těch je mi dvakrát líto, protože kdo nic nehledá, nic také nenajde. Život takového člověka se podobá zvířátku. Prožije si své vegetační období s to je všechno.
prcek:p - 11:16 12.6.2011
když člověk nevěří Bohu je schopen uvěřit všemu.ale prý už lidi našli úplně všechno. dokonce i horu sinaj!