Hospodina miluji; on slyší můjhlas, moje prosby, sklonil ke mně ucho. Po všechny své dny chci k němu volat.

Žalm 116,1-2
Důležité informace
Hledání odpovědí
Chceš vědět, kdo jsi a kam směřuje tvůj život? Jsi pánem svých názorů a postojů? Máš odvahu pokládat si těžké otázky, i když všichni kolem se chovají stádovitě? více ZDE
Nenechte si ujít

Seriálová záhada

daag - 23:55 4.7.2009
Zdravím, nedávno jsem si všiml při sledování seriálu, že velice často bývá u posledního herce uveden alis, či nějak jinak za jakou postavu v tom seriálu hraje, ale vážně jsem na přišel na to proč. Není to jen u zahraničních seriálů, ale třeba i u těch českým... Teď z hlavy asi žádný zahraniční nevymyslím, ale z českých třeba Horákovi... Nevíte, proč tomu tak je?
daag - 23:59 4.7.2009
daag - 13:58 5.7.2009
Tak asi jsem jediný, koho tato problematika trkla... A díky uživatelům z jednoho fóra mám odpověď (originál: odkaz ). A trochu překladu, když tak ho opravte: Co se titulků týče, je zde hrozný zmatek v jakém pořadí by měly jít. Rozhodující pozice je úplně na začátku a na samém konci. Jako způsob jak přitáhnout pozornost na posledního herce na seznamu, jeho jméno často bývá spojeno s nějakou zvláštní vysvětlivkou jako je "With", "And" nebo "And starring". Někdy to může být dovedeno ještě dál, uvedením jména postavy, kterou herec ztvárnil. (Jako "And starring Generalissimo Francisco Franco, as himself") Tradičně to bylo vyhrazeno pro hvězdu pořadu nebo účinkujícího, který nebyl částí "původního" sboru. Nyní to vypadá, že místo je obsazováno čistě jen na relativní známosti herce (nebo mazanosti jeho agenta). V současnosti se to už moc často nedělá, ale býval známý titulek u filmů "And Introducing", značící že společnost má potenciální hvězdu ve svých rukou a chce si být jistá, že si to každý bude pamatovat jako "tady jsem ho viděl poprvé". Často však o těchto lidech už nebylo znova ani vidu ani slechu, a dojem, že "and introducing" je jakýsi "polibek smrti" může vysvětlit proč zmizel.