Hospodina miluji; on slyší můjhlas, moje prosby, sklonil ke mně ucho. Po všechny své dny chci k němu volat.

Žalm 116,1-2
Důležité informace
Hledání odpovědí
Chceš vědět, kdo jsi a kam směřuje tvůj život? Jsi pánem svých názorů a postojů? Máš odvahu pokládat si těžké otázky, i když všichni kolem se chovají stádovitě? více ZDE
Nenechte si ujít
Rézi 19:38 30.5.2012
Změň to TY

Málo kdo ví, že i v dnešní době existuje otroctví. Řekla bych, že už jenom ta myšlenka, že by se něco takového mohlo i dnes dít, lidi děsí. Pravda je taková, že dnes je na světě více jak 27 OOO OOO otroků. Docela velké číslo, nemyslíte?
Už delší dobu chci se na Bezvacity napsat něco o novodobém otroctví a přemýšlela jsem, že bych na to téma založila i diskuzi...
Zatím jsem tedy napsala článek o knížce, která mi novodobé otroctí představila a trochu mě s ním seznámila. Její název je stejný jako název tohoto článku - Změň to TY!
Napsal jí jednadvacetiletý abolicionista (člověk bojujíci proti otroctví), Zach Hunter. Pokud bych ho měla trošku více představit, tak je to vlastně celkem obyčejný kluk, který vyrostl v křesťanské rodině. Asi v sedmé třídě se dozvěděl o novodobém otroctví. To ho hodně překvapilo a rozhodl se, že proti tomu začne bojovat. Ve třinácti letech založil kampaň Loose change to loosen chains (LC2LC). Kampaň má informovat mladé lidi po celém světě o problému novodobého otroctví. Cílem celé této akce je, vybrat drobné peníze za které se pak postupně odkupují a osvobozují otroci. Pokud umíte trochu dobře anglicky, můžete se mrknout na webové stránky Zacha Huntera: www.zachhunter.me
Tahle knížka je jednou z nejlepších, které jsem četla. Spisovatel v ní živě popisuje příběhy lidí, které se stali oběťmi otroctví nebo proti němu bojují. Knížka je o lidech, se kterými bylo v životě zacházeno krutě, ale oni to nevzdali a mnozí z nich to dopracovali mnohem dál, než by kdo čekal. Píše se v ní o utrpení a bolesti, ale také o obrovské naději, kterou dostáváme vírou v Boha.
Myslím, že hlavní myšlenkou, kterou chtěl autor sdělit, není, abychom začali litovat lidi, kteří to utrpení prožívají (což samozřejmě není na škodu), ale abychom se snažili něco udělat a něčeho dosáhnout. Abychom to hned při první překážce nevzdávali, ale abychom šli dál a věřili tomu, že Bůh to má ve svých rukách.
Opravdu všem doporučuji si tuhle knížku přečíst a doufám, že se vám bude líbit stejně jako mně.

Komentáře:

Dawy - 11:42 7.6.2012
Myslím že boj proti novodobému otroctví začíná už tam, kde vůbec není vidět. V obchodech a tam kde jsou poskytovány nějaké služby. Je na každém z nás, jestli nás zajímá jen \\"za málo peněz co nejvíc muziky\\" a jak toho obchodník dosáhl, to nás nezajímá, nebo jestli se snažíme trošku pátrat i po tom jak kdo podniká a ty kteří žijou z toho že z jiných dřou kůži tak prostě nenavštěvovat a nepodporovat, byť by byli sebelevnější.

V jednom období jsem měl často vykradené auto. Většinou mi zmizeli nějaké díly (autorádio, airback, náhradní kolo apod.) Nejlevnější je samozřejmě zajet na vrakoviště nebo do zastavárny a koupit díl tam (a nezajímat se, kde tak zánovní kousek tamní majitel vzal) Tím však jen zvyšujete poptávku po dílech, pro které si někdo přijde do vašeho auta. A tak si možná velmi levně koupíte svůj vlastní náhradní díl.
Bia - 18:54 4.6.2012
Páni, nikdy by mě to nenapadlo že ještě v týhle době by mohlo být TOLIK otroků!!!