Hospodina miluji; on slyší můjhlas, moje prosby, sklonil ke mně ucho. Po všechny své dny chci k němu volat.

Žalm 116,1-2
Důležité informace
Hledání odpovědí
Chceš vědět, kdo jsi a kam směřuje tvůj život? Jsi pánem svých názorů a postojů? Máš odvahu pokládat si těžké otázky, i když všichni kolem se chovají stádovitě? více ZDE
Nenechte si ujít
daag 3:57 26.4.2012

Fiktivní boháči

Zajímavosti


Jako malého mě zajímalo, zda je Strýček Skrblík nejbohatší na světě.  Minulý týden (myslím, že to bylo  v pátek) uvedl na svém webu americký časopis Forbes seznam imaginárních milionářů.

Nevíte jak tuto větu myslím? Jedná se o postavy ať už z knížek nebo filmové (seriálové) tvorby.

Pokusím se je seřadit podle jejich majetku (výše zmiňovaný časopis totiž odhadl jejich majetek podle toho co o nich z literatury a kinematografie víme) a zároveň Vám o nich něco málo říci.

1)      Drak Šmak.  Inteligentní stvoření, které je charakteristické veršovanou mluvou a červenozlatou barvou má 1,1 bilionů korun (jedná se o přibližný údaj, protože jsem musel převádět dolary na naše koruny). Drak je z knihy Hobit od autora J. R. R. Tolkiena (autor trilogie Pán prstenů)

2)      Hamoun. Kačer jehož majetek byl získán těžbou diamantů, krádežemi a velkým podvodem. Nekalými praktikami ovlivnil výsledek velkého závodu, ve kterém připravil Strýčka Skrblíka o titul „nejbohatšího kačera“, protože výhrou závodu byly veškeré úspory protivníka. Jeho bohatství bylo 989 miliard korun. Tyto postavy se objevují v animovaném seriálu My z Kačerova z dílny Walta Disneyho.

3)      Carlisle Cullen. Upír, který investoval v roce 1670 a díky nesmrtelnosti získal o 340let později 692 miliard korun. Jde o postavu z filmové série Stmívání autorky Stephenie Mayerové.

4)      Jed Clampett. Naftař, který těžbou ropy a zemního plynu vydělal 187 miliard korun. Pochází z amerického seriálu The Beverly Hillbillies.

5)      Tony Stark. Vynálezce, který své jmění získal dodávkami technologií pro armády celého světa. Majetek byl vyhodnocen na 177 miliard korun. Ve volném čase se stal superhrdinou, když si vyrobil oblek, aby si zachránil život. Jde o komiksovou a filmovou postavu s názvem Iron Man.

6)      Richie Rich. Nejbohatší dítě na světě. Zdědil 170 miliard korun. Žije ve svém obrovském sídle ve městě Richville. Jde o komiksovou a filmovou postavu s názvem Richie Rich.

7)      Charles Fostar Kane. Živí se řízením novin, radií a televizí, tato práce mu vynesla 158 miliardy korun. Je hlavní postavou z filmu Občan Kane filmaře Orsona Wellese.

8)      Bruce Wayne. Jde o osobitého jedince, který je dědic nadnárodní společnosti s majetkem zhruba 132 miliard korun. Přes den se snaží budit dojem rozhazovačného zbohatlíka, ale v noci si obléká netopýří kostým a vyráží do ulic bojovat se zločinem. Ano…  Jde o hlavní postavu komiksů a filmů o Batmanovi.

9)      Forrest Gump.  Pamatujete si, jak investoval do firmy co „prodává ovoce“, protože měla v logu jablko (Apple, dnes výrobce iPhone a iPad), vzhledem k dnešní technologické hodnotě společnosti má jmění asi 108 miliard korun. Jde o hlavní postavu ze stejnojmenného filmu, který natočil režisér R. Zemeckis v roce 1994.

10)   Mr. Monopoly. Legendární postavička, která obchoduje s nemovitostmi a investuje do realit. Jeho bohatství je 25 miliard korun. Jde o postavu ze stolní hry Monopoly.

To bylo prvních 10 v žebříčku. Mezi pěti dalšími nejsou pro nás moc známé osobnosti, až na jednu Montgomery Burnse majitele jaderné elektrárny s jměním 25 miliard korun. Postavičku, která pochází z kultovního televizního seriálu Simpsonovi.

 

Zdroj: http://www.forbes.com a Google TranslateKomentáře:

adus - 18:35 26.4.2012
A kde je Strýček Skrblík?