Hospodina miluji; on slyší můjhlas, moje prosby, sklonil ke mně ucho. Po všechny své dny chci k němu volat.

Žalm 116,1-2
Důležité informace
Hledání odpovědí
Chceš vědět, kdo jsi a kam směřuje tvůj život? Jsi pánem svých názorů a postojů? Máš odvahu pokládat si těžké otázky, i když všichni kolem se chovají stádovitě? více ZDE
Nenechte si ujít
daag 19:49 31.3.2012

Temnota pro Zemi
Ekologie; Akce
Dnes (31.1.2012) od 20:30 do 21:30 * Kdekoliv

Již tu existuje diskuze na téma ekologie konkrétně jsem po Vás chtěl, aby jste se dali najevo co je pro Vás ekologie.

Je těžké vyjádřit co to vlastně ekologie je. Když jsem nad tím uvažoval nejlépe to asi vystihuje obrázek který jsem našel na internetu.


Loading

Úkolem ekologie je, aby se "černé" nenačetlo, přes "zelené". A pochopení, poznání, porozumění 

Cílem této akce je dle mého vyjádřit, že nejsme lhostejní k tomu co se s naší planetou děje a chceme nějak přispět na jejím proměně k lepšímu (o možnostech jak být uvědomělí v aspektech ekologie se budu snažit hovořit v dalších článcích).

Tato akce se pravidelně opakuje vždy poslední březnovou sobotu již od roku 2007, celosvětově kampaň pořádá Světový fond na ochranu přírody (WWF), v České republice pak Ekologický institut Veronica.

Možná Vás také napadla otázka jako mě (asi také proto, že pracuji v energetice), zda nenastane takzvaný "blackout". Teď použiji citaci ze stránek které jsou uvedené níže:
"Nenastane. I když by světlo zhasly desítky tisíc domácností a desítky měst by vypnuly část svého veřejného osvětlení, z celostátního hlediska je to stále zanedbatelné množství energie.
Citujeme z loňského dopisu České přenosové soustavy (ČEPS): „Vážený pane Labohý,vzhledem k našim předchozím zkušenostem z minulých let, kdy se tato akce konala a podle přiloženého seznamu subjektů, kterého se tato akce dotkne, nepředpokládáme významný negativní vliv na elektroenergetickou přenosovou soustavu. Pokud by došlo k většímu výkyvu, naše společnost je schopna tuto situaci řešit standardními způsoby – například sekundárními podpůrnými službami.“
Aby mohlo mít hromadné vypnutí světla vliv, muselo by svá světla a ostatní spotřebiče vypnout mnohem více lidí. Velké průmyslové podniky by musely přerušit výrobu, osvětlení by musely zcela vypnout desítky velkých měst. Jelikož se jedná o koordinovanou událost – zejména co se týče zapojení měst – v případě opravdu masivního připojování se (což bychom jenom uvítali!) bychom včas výrobcům a distributorům elektřiny tuto skutečnost oznámili, aby pro ně případný výkyv v odběru elektřiny nemohl znamenat žádný problém." Pokud máte další otázky naleznete odpovědí na webových stránkách pořadatelů.

Již přislíbilo svou účast 157 obcí a měst ČR a přes 80 firem (čísla nemusí být již k hodině zveřejnění článku aktuální).
Dále se na podporu této akce setmí stránka seznam.cz
Na Facebooku vznikla dokonce i akce (ODKAZ) kde svou účast přislíbilo již 4 553 uživatelů.
Pro ty co nemají FB kopíruji i text akce: "Staňte se součástí celosvětové klimatické akce Hodina Země 2012! Ať už jste člověk, firma, vesnice nebo město, zhasněte 31. března 2012 od 20.30 do 21.30 světlo. Může jít o symbolické vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budovy Vaší firmy či o „černou hodinku“ přímo u Vás doma. Zhasnutím se připojíte k cca 6 000 městům po celém světě a mnoha milionům lidí a dáte tak najevo, že si uvědomujete svoji odpovědnost za budoucnost Země. A nezapomeňte: HODINOU TO JEN ZAČÍNÁ!
Více informací na www.hodinazeme.cz a www.earthhour.org"
A co vy připojíte se také?

Pokud se chcete zapojit do diskuze pod článkem a nenapadá Vás přímo co napsat dám vám otázky kterých se můžete chytit: Myslíte si, že je tato akce dobrý nápad? Připojili jste se k této akci? Byla Vaše obec/město také po tmě?Komentáře: