Hospodina miluji; on slyší můjhlas, moje prosby, sklonil ke mně ucho. Po všechny své dny chci k němu volat.

Žalm 116,1-2
Důležité informace
Hledání odpovědí
Chceš vědět, kdo jsi a kam směřuje tvůj život? Jsi pánem svých názorů a postojů? Máš odvahu pokládat si těžké otázky, i když všichni kolem se chovají stádovitě? více ZDE
Nenechte si ujít

Asi každému se stalo, že nerozuměl některému slovu v Bibli

...třeba ti s tím pomůže tento slovníček

Pět náhodných slov:

POSVĚCENÍ
Boží čin, kdy Bůh člověka mění zpět ke svému obrazu. Přijetí odpuštění mi umožňuje začít znovu, svobodně a jinak. Bůh mi dává sílu žít lépe. Posvěcení znamená oddělení k životu.
SVATÝ, SVATOST
Původní slovo znamená také oddělit, vyhradit ke konkrétnímu účelu. Svatý je Bůh (oddělený od všeho hříšného), svatá je sobota (den oddělený k jinému účelu). Svatost nemá nic společného s povýšeností, ale s jednoznačností a odpovědností.
PRAVDA
Toto slovo má pro nás většinou význam intelektuální (fakta – opak omylu, lži). V Bibli má však mnohem více rozměr morální a osobní. Bůh je pravda. Pravda je spojována s věrností, spolehlivostí. Opakem pravdy je tedy i její falešná kopie, nejen zjevná lež.
MODLITBA
Jedná se o komunikaci s Bohem. V modlitbě se obracím k Bohu, jako bych stál před svým otcem a s důvěrou se mu díval do očí. Je to čas sdílení se vším, co mě trápí i z čeho se raduji. Jestliže modlitbu chápu jen jako předání svých přání Bohu, velmi svůj vz
OSPRAVEDLNĚNÍ
Prohlášení za spravedlivého. Boží čin, kdy mi odpustí můj hřích (veškeré mé zlé myšlenky i činy, nesprávný postoj k němu) a zbaví mě konečného důsledku hříchu. (viz Smíření)

Vyhledávání:

Pro vyhledávání klikni na začateční písmeno slova, s kterým chceš pomoci:

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


...pokud si stále nevíš rady, napiš našemu poradci